Zaczynamy Trening

Trening w warunkach domowych czy to możliwe?

Dla wielu osób trening w domu może się okazać jedynym wyjściem.

Przekonaliśmy się o tym jak siłownie przez zostały zamknięte (wiadomo z jakiego powodu). Jedynym wyjściem jakim nas zostaje jest trenowanie właśnie w domu.

Siłownie mają swoje zalety oczywiście, ale dla wielu osób liczy się właśnie ćwiczenie bez tych wszystkich ludzi na około, po prostu w zaciszu swojego domu.

  • Nie musisz martwić się co masz na sobie.
  • Jak wyglądasz w lustrze obok innych spoconych ludzi.
  • Nie musisz się martwisz również o dostępność sprzętu.
  • Jakiego sprzętu używasz do ćwiczeń.

Jeżeli posiadasz odpowiednie akcesoria do ćwiczeń wówczas będzie Ci znacznie łatwiej, jednak pokażę Ci również treningi, które będziesz mógł wykonywać tylko z ciężarem własnego ciała.

Trening w domu od czego zacząć?

Znalezienie miejsca i czasu na treningi domowe dla wielu może być bardzo trudnym zadaniem. W domu mamy wiele „rozpraszaczy”, które nie zawsze pozwalają nam na trening. Musisz być osobą przede wszystkim zorganizowaną, która będzie umiała znaleźć dla siebie czas.

Jeśli postanowisz sobie, że będziesz trenować o tej i o tej godzinie trzymaj się tego. Poinformuj swoje otoczenie, że o godzinie przykładowo 19 robisz trening i grzecznie poproś by Ci nie przeszkadzali (powiedz, że to ważne dla Ciebie, by traktowali poważnie to co robisz).