Poinformuj najbliższych o zmianie

To teraz dopiero okazuje się, czy swoje odchudzanie traktujesz poważnie. Łatwo jest kupić wagę, ubrania i inne gadżety, które rzekomo mają pomóc i łatwo się zmotywować w zaciszu swojego umysłu, ale prawdziwy test przychodzi, kiedy masz się zadeklarować publicznie. Jeżeli Twoje myśli krążą głównie wokół: “Chyba się nie odważę, bo będzie wstyd jak się nie uda..” oznacza to, że masz jeszcze trochę za mało wiary w swój sukces.

Prawda jest jednak taka, że trochę strachu jest Ci potrzebne. Zmiany są potrzebne na jedne jesteśmy w stanie się przygotować, a na niektóre nie, jednak całkowicie odmieniają nasze życie. Chcę byś teraz podjęła decyzję! Co Ci to da? Przede wszystkim motywację do tego by wytrwać w swoim postanowieniu. 

Nie jest to idealna metoda, ale lepsza niż żadna. Możesz też zadeklarować się na naszej grupie na facebooku. Pamiętaj jednak, że deklaracja przed rodziną, znajomymi jest znacznie skuteczniejsza – po pierwsze nie chroni Cię przed nimi anonimowość Internetu, a po drugie mogą Ci oni pomóc nie namawiając Cię na lody, pizzę, czy też na drinka w tak ważnym dla Ciebie okresie zmiany!